Lekarze Kliniki Laboratoria / Analizy lek. Przychodnie
Poradnie Firmy / Sprzęt medyczny Apteki Medycyna naturalna
Psychologia Rehabilitacja Optyka Odnowa biologiczna
Ośrodki sportu i rekreacji Fitness cluby / Kulturystyka Sklepy kosmetyczne Salony fryzjerskie,kosmetyczne


   14 lipca 2020 Imieniny: Kamila,Bonawentury    MediaBielsko
biuro@mediabielsko.pl
  Przydatne adresy

  Informacje


  Linki

  Polecamy
 • Najpopularniejszy serwis z ofertami pracy z Bielska - Białej i regionu. To najbardziej popularny serwis tego typu. Jeżeli szukasz pracy w Bielsku - szukaj go na stronie Praca Bielsko - Biała

 • Mieszkania, działki, domy na sprzedaż, wynajem z Bielska - Białej. Tysiące ogłoszeń z biur nieruchomości i prywatnych. Przeglądaj ogłoszenia i dodaj własne - serwis Nieruchomości Bielsko

 • Chcesz wypromować stronę internetową ? Skorzystaj z usług pozycjonowania firmy WizjaNet - najbardziej renomowanej i znanej firmy w regionie. Więcej: Pozycjonowanie Bielsko 
   Artykuł
  Klinika nowych możliwośći - usuń zaćmę pod okiem specjalistów z OneDayClinic  (23-07-2019)

Operacja zaćmy za granicą to obecnie najkorzystniejsza alternatywa dla długich kolejek i często wątpliwej jakości zabiegów na NFZ w Polsce. Ze względu na ciągle powiększającą się grupę ryzyka zachorowania na zaćmę, lista oczekujących na operację w kraju nie może zostać zaspokojona wyłącznie przez państwowe szpitale.

Skutkiem tego są nieustannie wydłużające się kolejki, które w niektórych rejonach Polski wynoszą nawet 4 lata dla przypadków stabilnych i ponad rok dla przypadków pilnych. Odpowiedzią na potrzeby pacjentów są operacje zagraniczne. Dlaczego operacje oczu w Czechach zyskują popularność i jakiej jakości usług można oczekiwać od zagranicznych klinik?

Operacja zaćmy za granicą to obecnie najkorzystniejsza alternatywa dla długich kolejek i często wątpliwej jakości zabiegów na NFZ w Polsce. Ze względu na ciągle powiększającą się grupę ryzyka zachorowania na zaćmę, lista oczekujących na operację w kraju nie może zostać zaspokojona wyłącznie przez państwowe szpitale. Skutkiem tego są nieustannie wydłużające się kolejki, które w niektórych rejonach Polski wynoszą nawet 4 lata dla przypadków stabilnych i ponad rok dla przypadków pilnych. Odpowiedzią na potrzeby pacjentów są operacje zagraniczne. Dlaczego operacje oczu w Czechach zyskują popularność i jakiej jakości usług można oczekiwać od zagranicznych klinik?

Operacja usunięcia zaćmy a możliwości współczesnej okulistyki

Najczęściej stosowaną i traktowaną jako złoty standard metodą trwałego usuwania zaćmy z oka jest obecnie fakoemulsyfikacja. Technika ta polega na wykonaniu niewielkiego, bo zaledwie 2-milimetrowego nacięcia na oku, rozbiciu zmętniałej soczewki z pomocą fal ultradźwiękowych, usunięciu pozostałości przy użyciu specjalnego, mikroskopijnego ssaka, a następnie umieszczeniu w jej miejscu nowej, sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Taka technika operacyjna pozwala na zachowanie minimalnego ryzyka powikłań, wykonanie zabiegu w trybie jednego dnia i przygotowanie pacjenta do zadbania o zdrowie swojego oka w domu, bez konieczności spędzania czasu pod okiem lekarzy w szpitalu.

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o jakości operacji usunięcia zaćmy jest rodzaj soczewki, jaka zostanie podczas niego wszczepiona. Za standardową uważa się białą soczewkę sferyczną jednoogniskową, która pozwala na osiągnięcie ostrości widzenia do jednej odległości i nie posiada filtrów chroniących oko przed promieniowaniem UV. Soczewkę tą uważa się za uniwersalną i to właśnie ją refunduje NFZ w swoich zabiegach, jednak nie jest to jedyne rozwiązanie dostępne dla chirurgów przeprowadzających operacje zaćmy. Soczewki jednoogniskowe wymagają po operacji dalszej korekcji wzroku za pomocą okularów, dlatego jedną z ciekawszych alternatyw dla nich są soczewki multifokalne (wieloogniskowe), które zachowują zdolność akomodacji zbliżoną do naturalnej soczewki. Te barwione na żółto posiadają dodatkowo filtry zabezpieczające oko przed promieniowaniem UV i światłem niebieskim, co wpływa pozytywnie na zdrowie oczu. Wśród możliwych do wyboru soczewek pojawiają się także soczewki toryczne, które dają możliwość jednoczesnej korekcji astygmatyzmu. Niestety, żadne z powyższych nie są dostępne w ramach operacji na NFZ.

Operacja zaćmy za granicą i w Polsce – różnice w jakości zabiegów

Różnic pomiędzy operacją zaćmy za granicą a w Polsce jest wiele, rozpoczynając od koniecznego czasu oczekiwania na zabieg, a na jego jakości kończąc. Ta ostatnia jest szczególnym problemem dla pacjentów, którzy mogą nie zdawać sobie sprawy z dostępnych dla nich opcji i wybierać najbliższy szpital wyłącznie ze względu na wygodę dojazdu. Wprowadzona przez Unię Europejską Dyrektywa Transgraniczna to rozporządzenie, dzięki któremu pacjenci z Polski mogą leczyć się w dowolnym kraju na terenie UE i liczyć na refundację zabiegu z budżetu NFZ. Wśród zabiegów refundowanych pojawia się także operacja zaćmy. Jak się okazuje, wyjazd na operację oczu w Czechach może być dla pacjenta jedną z lepszych decyzji w kwestii jakości zabiegu.

Działające za granicą kliniki okulistyczne takie jak OneDayClinic to bardzo często placówki polskie, które wykorzystując działanie Dyrektywy Transgranicznej otworzyły się za granicą i umożliwiły swoim pacjentom operowanie zaćmy zarówno prywatnie, jak i na NFZ. Dzięki zupełnie innemu systemowi fundowania zabiegów, placówki takie są w stanie zagwarantować najwyższą jakość zabiegu, zapewnić opiekę doświadczonych chirurgów specjalizujących się w leczeniu zaćmy i zaoferować możliwość wyboru jednego z kilku wariantów soczewek od znanych producentów. Połączenie takie jest dla polskich szpitali ogromną konkurencją, którą poza odległością przebija swoją ofertą pod każdym względem.

Operacja oczu w Czechach pod okiem specjalistów z OneDayClinic

Zlokalizowana w czeskiej Ostravie OneDayClinic to jedna z największych tego typu placówek oferujących operacje zaćmy pod okiem chirurgów-specjalistów, którzy mają na swoim koncie ponad 20 tysięcy zakończonych sukcesem zabiegów. Dzięki koncentrowaniu się wyłącznie na kompleksowym leczeniu zaćmy, ilość powikłań pooperacyjnych nie przekracza tu 0,5%, nawet przy zastosowaniu lepszych soczewek wewnątrzgałkowych wymagających nieco większej precyzji podczas umieszczania ich w oku. Jak podkreśla prezes kliniki, jej celem jest gwarantowanie pacjentom najwyższej jakości zabiegu, który przechodzi się przecież raz w życiu. Średnia długość życia człowieka nieustannie rośnie, a zaćma może dotykać osób już po 50 roku życia. Nie warto ryzykować gorszego widzenia, jeśli istnieje szansa na zoperowanie zaćmy bez powikłań, z szansą na refundację NFZ i to w czasie krótszym, niż miesiąc od otrzymania diagnozy i zakwalifikowania do zabiegu. Usuń zaćmę pod okiem specjalistów z OneDayClinic i ciesz się pełną sprawnością wzroku.

wszystkie artykuły
powrót
 
  Encyklopedia
 Szukaj w encyklopedii
emedica.pl


  Nasza ankieta
Jak oceniasz jakość działania służby zdrowia dzisiaj?
lepiej niż 5 lat temu
nic się nie zmieniło
gorzej niż 5 lat temu
nie mam zdania


wyniki
  Ważne telefony
 • Pogotowie ratunkowe:
  999
 • Policja:
  997
 • Straż pożarna:
  998
 • Pomoc:
  112

  Inne serwisy

  Nota prawna

Patroni medialni:
KRONIKA BIELSAT WIZJA.NET Beskidzka Izba Lekarska

Oferta : zdrowe bielsko, lekarze bielsko - biała, choroby, leczenie, medycyna bielsko, lekarz bielsko, szpitale bielsko-biała, leki, klinika bielsko-biała, kliniki, zdrowie, uroda

Kontakt MediaBielsko wykonanie Wizja.net