Lekarze Kliniki Laboratoria / Analizy lek. Przychodnie
Poradnie Firmy / Sprzęt medyczny Apteki Medycyna naturalna
Psychologia Rehabilitacja Optyka Odnowa biologiczna
Ośrodki sportu i rekreacji Fitness cluby / Kulturystyka Sklepy kosmetyczne Salony fryzjerskie,kosmetyczne


   27 października 2020 Imieniny: Sabiny,Iwony    MediaBielsko
biuro@mediabielsko.pl
  Przydatne adresy

  Informacje


  Linki

  Polecamy
 • Najpopularniejszy serwis z ofertami pracy z Bielska - Białej i regionu. To najbardziej popularny serwis tego typu. Jeżeli szukasz pracy w Bielsku - szukaj go na stronie Praca Bielsko - Biała

 • Mieszkania, działki, domy na sprzedaż, wynajem z Bielska - Białej. Tysiące ogłoszeń z biur nieruchomości i prywatnych. Przeglądaj ogłoszenia i dodaj własne - serwis Nieruchomości Bielsko

 • Chcesz wypromować stronę internetową ? Skorzystaj z usług pozycjonowania firmy WizjaNet - najbardziej renomowanej i znanej firmy w regionie. Więcej: Pozycjonowanie Bielsko 
   Artykuł
Jelita dziecka – wszystko, co musisz o nich wiedzieć  (03-02-2020)
Kiedy na świat przychodzi Twój mały człowiek, starasz się zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Dbasz, by rozwijał się prawidłowo i żeby nie zabrakło mu niczego. Interesujesz się również kwestiami zdrowotnymi – dowodzi temu fakt, że właśnie czytasz ten artykuł. Zastanawiasz się jak prawidłowo dbać o jelita Twojego maleństwa? Jesteś w najlepszym miejscu, żeby się tego dowiedzieć!    
Uporczywe swędzenie ucha – czy to poważny problem?  (03-02-2020)
Każdemu z nas czasem zdarza się je poczuć – nieznośne swędzenie wewnątrz ucha. Problem wydawałoby się wręcz banalny, jednak na tyle uciążliwy, że wielu pacjentów z tą dolegliwością decyduje się na wizytę laryngologiczną. Czy słusznie? Czy swędzenie ucha to faktycznie błahostka, czy może pierwszy objaw poważnych problemów? W poniższym artykule postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie.    
Woda – klucz do zdrowia nerek  (03-02-2020)
Życiodajna woda – niezbędna do tego, by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Niestety, często zapominamy o jej dobroczynnym wpływie, co z czasem prowadzi do pojawienia się różnych problemów, m.in. z układem moczowym. Dlaczego odpowiednie nawodnienie jest tak ważne i co powinniśmy pić, by uniknąć problemów zdrowotnych?    
5 sposobów na poprawę jakości życia seksualnego  (02-01-2020)
Seksualność to stały element naszego codziennego życia. Z biegiem lat za sprawą wielu różnych czynników, jakość i zadowolenie z pożycia może spadać. Dla wielu mężczyzn to wstydliwy problem, a towarzyszy mu przekonanie, że jest to sytuacja bez wyjścia. Czy istnieją sposoby na poprawę jakości życia seksualnego?    
Badania mikroflory jelitowej sposobem zadbania o zdrowie  (30-08-2019)

Już od narodzin układ pokarmowy noworodka stopniowo zasiedlany jest przez różne bakterie i grzyby, które mogą wpływać korzystnie na zdrowie, bądź mieć działanie patogenne. Dlatego znajomość składu mikroflory może nam podpowiedzieć, gdzie leży przyczyna problemów ze zdrowiem i jak doprowadzić do poprawy.

   
Klinika nowych możliwośći - usuń zaćmę pod okiem specjalistów z OneDayClinic  (23-07-2019)

Operacja zaćmy za granicą to obecnie najkorzystniejsza alternatywa dla długich kolejek i często wątpliwej jakości zabiegów na NFZ w Polsce. Ze względu na ciągle powiększającą się grupę ryzyka zachorowania na zaćmę, lista oczekujących na operację w kraju nie może zostać zaspokojona wyłącznie przez państwowe szpitale.

Skutkiem tego są nieustannie wydłużające się kolejki, które w niektórych rejonach Polski wynoszą nawet 4 lata dla przypadków stabilnych i ponad rok dla przypadków pilnych. Odpowiedzią na potrzeby pacjentów są operacje zagraniczne. Dlaczego operacje oczu w Czechach zyskują popularność i jakiej jakości usług można oczekiwać od zagranicznych klinik?

   
PCOS, czyli zespół policystycznych jajników. Przyczyny, objawy, leczenie  (04-12-2018)

Szacuje się, że to zaburzenie dotyka nawet około 10-15 proc. kobiet. PCOS to choroba, która jest także najczęstszą przyczyną niepłodności.

   
Na czym polega leczenie niepłodności? Na czym polega leczenie niepłodności?  (20-12-2017)

Endometrioza jest dziś jedną z najczęściej występujących przyczyn częściowej lub całkowitej bezpłodności u kobiet. Choroba ta zwana jest również wędrującą śluzówką macicy i polega na przemieszczaniu się i rozwoju komórek endometrium poza macicą.

   
Choroba Leśniowskiego-Crohna - przebieg i leczenie  (07-08-2017)

Choroba Leśniowskiego-Crohna to nieswoiste zapalenie układu pokarmowego obejmujące szczególnie jelita. Diagnozowana jest bez względu na płeć u młodzieży i osób dorosłych w przedziale wiekowym 15-30 lat oraz osób starszych w wieku 60-80 lat. Stosunkowo często zdarzają się również przypadki zachorowań wśród dzieci przed 5. rokiem życia.

   
Lista leków refundowanych – informacje dla lekarzy  (03-08-2017)

                                                                                                                    Prawo do leków refundowanych mają pacjenci, którzy są ubezpieczeni, oraz osoby, które nie posiadają ważnego ubezpieczenia, ale są obywatelami Polski i spełniają kryterium dochodowe. Ponadto prawo do leków refundowanych mają także: kobiety w ciąży oraz w okresie połogu. Tego typu leki można wykupić w aptekach, które podpisały umowę z NFZ.

   
Cykl miesiączkowy kobiety - co trzeba o nim wiedzieć?  (21-07-2017)

Bardzo często zdarza się, że kobiety przywożą z wakacji nie tylko piękne wspomnienia ale również problemy natury zdrowotnej. Wyjątkowo wiele z nich zaraz po powrocie do miasta zgłasza się do swoich lekarzy ginekologów, ponieważ zauważają u siebie niepokojące objawy

   
Upławy. Co oznaczają i jak je wyeliminować?   (21-07-2017)

W trakcie całego cyklu menstruacyjnego kobieta zauważa w swoim ciele wiele zmian. Niektóre z nich pojawiają się tylko podczas miesiączki, inne w trakcie dni płodnych, a jeszcze inne w trakcie dni niepłodnych. Jedną z widocznych zmian jest śluz wydobywający się z pochwy

   
Leczenie urazów kręgosłupa szyjnego  (24-05-2017)

Do urazów kręgosłupa szyjnego najczęściej dochodzi w wyniku wypadków komunikacyjnych. Skutkiem tego może być uszkodzenie struktur kostnych, mięśni, nerwów oraz torebek stawowych. Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego polega przede wszystkim na stosowaniu ćwiczeń rozluźniających i wzmacniających mięśnie szyi, kinesiotapingu, stretchingu i masażu.

   
Jak rozpoznać i złagodzić ból owulacyjny?  (23-05-2017)

Ból owulacyjny jest uciążliwą przypadłością, która dotyczy wielu kobiet. Zdarza się, że dolegliwości są znacznie bardziej dokuczliwe niż podczas okresu. Czy ból jajnika pojawiający się po owulacji zagraża zdrowiu? Czy można mu jakoś zapobiec?

   
Jakie objawy świadczą o niedoborach witaminy D? Jak zbadać jej poziom?  (26-01-2017)

Zdrowie jest tematem bardzo ważnym, dlatego warto systematycznie pogłębiać swoją wiedzę. Wcale nie musimy być specjalistami w tych bardziej zawiłych kwestiach medycznych, ale gdy chodzi o temat, taki jak wpływ konkretnych witamin na stan naszego zdrowia, można znaleźć naprawdę dużo przydatnych informacji. Dlatego warto dowiedzieć się na przykład, jak witamina D wpływa na nasz organizm i z czym wiążą się jej braki?

   
Jak dobrać płyn do soczewek?  (23-12-2016)

Szkła kontaktowe są zdecydowanie wygodniejsze niż okulary. Na początku ich zakładanie może wydawać się problematyczne. Użytkowanie szkieł jest jednak znacznie mniej skomplikowane niż stosowanie okularów. Soczewki nie parują przy nagłej zmianie temperatury, ułatwiają widzenie podczas opadów deszczu i śniegu, można je zakładać na basen i dodatkowo chronić oczy okularkami pływackimi.
   

Jak wygląda zabieg inseminacji?  (01-12-2016)

Rozwój nowoczesnych technik wspomaganego rozrodu umożliwia skuteczne leczenie niepłodności. Dla wielu młodych par jest to jedyna szansa na zostanie biologicznymi rodzicami. Medyczne metody umożliwiające zajście w ciążę są proste oraz małoinwazyjne.

   
Jak szybko pozbyć się kaszlu? Inhalacje najlepsze  (29-11-2016)

Kaszel bywa bardzo męczący dla chorego - może dusić, nie dawać spać lub zmuszać do odkrztuszania zalegającej wydzieliny. Wraz z kaszlem przebiega wiele infekcji, a często jest to pierwszy objaw choroby. Można go jednak leczyć efektywnie i skutecznie. Najlepszą metodą polecaną przez lekarzy będą inhalacje.

   
Jak pokryć koszty niespodziewanego leczenia?  (25-10-2016)

Polaków coraz częściej nie stać na pokrycie bieżących zobowiązań. Obciążenie domowego budżetu jest jeszcze większe, gdy trzeba pokryć niespodziewane zobowiązania, jak na przykład koszty leczenia. Wówczas warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki.

   
Zdrowie intymne w ciąży  (02-09-2016)

Ciąża to specjalny czas w życiu, kiedy dbając o swój organizm, dbamy również o nasze dziecko. Dlatego warto bardziej się do tego przyłożyć.

   
Kiedy opłaca się zarejestrować w prywatnym centrum?  (01-08-2016)

Korzystanie z prywatnych usług medycznych jest korzystne głównie ze względu na wysoki standard świadczeń, krótki czas oczekiwania na wizytę i możliwość rejestracji bez skierowania. W przypadku zakupu specjalnego pakietu medycznego, prywatne leczenie nie musi być kosztowne.
   

Wyprawka do szpitala dla noworodka  (27-07-2016)

Rodzimy się nago i boso, jednak już od pierwszych chwil życia potrzebujemy wielu rzeczy, by funkcjonować. Tuż przed porodem przyszłe mamy pakując torbę do szpitala zastanawiają się, co będzie im niezbędne przy porodzie. Podobnie problematyczna jest wyprawka do szpitala dla noworodka.

   
Problemy z wątrobą i jej regeneracja  (30-03-2016)

Wątroba jest narządem pełniącym wiele ważnych funkcji w organizmie. Czynniki przyczyniające się do jej uszkodzeń, to przede wszystkim niewłaściwa dieta, spożywanie alkoholu oraz leków, a także zarażenia wirusowe. Wątroba posiada duże zdolności regeneracyjne, jednak aby było to możliwe, trzeba jej w tym odrobinę pomóc.

   
Jak zabezpieczyć się przed grypą?  (21-02-2016)

Grypą możesz zarazić się w każdym wieku, przebywając wśród osób dotkniętych wirusem. Ta choroba przenosi się bowiem bardzo szybko a jej objawy pojawiają się niemal natychmiastowo. Nieleczona grypa może stanowić poważne zagrożenie dla Twojego życia, wiec jeśli chcesz wiedzieć, jak skutecznie się przed nią zabezpieczyć – zapoznaj się z naszym artykułem.

   
Fakty i mity o soczewkach kontaktowych  (01-02-2016)
Z wiedzą ogólną dotyczącą soczewek kontaktowych bywa różnie. Wokół nich narosło wiele mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a które skutecznie zniechęcają do ich noszenia. Czas rozwiać wszelkie wątpliwości.
   
Jak leczyć bezpłodność ?  (25-11-2015)

Niepłodność jest dziś dramatem obecnym w życiu wielu par. Co prawda w ponad 50% przypadków problem dotyczy kobiet, jednak badania wskazują, że u mężczyzn także jest to coraz częstsza przypadłość. Najczęściej jest to prawdopodobne spowodowane nieodpowiednią dietą jak i zbyt szybkim trybem życia.

   
Grzybica – groźny wróg, który atakuje znienacka  (26-10-2015)

Grzybica to groźna choroba zakaźna, wywołana przez grzyby chorobotwórcze. Są to najczęściej drożdżaki z rodzaju Candida. Największa ekspansja grzybicy na miejsce latem, kiedy jest ciepło, wilgotno i kiedy grzyby mają doskonałe warunki do rozwijania się

   
Jak leczyć nietrzymanie moczu u kobiet?  (09-10-2015)

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem Schorzenie to może zostać wywołane m.in. przez infekcję układu moczowego, wystąpienie kamieni w pęcherzu, osłabienie cewki moczowej, a także defekty anatomiczne jak obniżenie pęcherza, czy zwiotczenie mięśni miednicy. Może to być również wynikiem otyłości. Nietrzymanie moczu u kobiet może być także konsekwencją zaburzeń hormonalnych. Zdarza się również, że może ono wystąpić po operacji urologicznej, przebytej chorobie układu nerwowego lub w wyniku stosowania niektórych leków (np. nasercowych, które zwiększają parcie). U kobiet nietrzymanie moczu może być również skutkiem przebytych porodów lub operacji ginekologicznych.
   

Wypryski na twarzy mężczyzny - jak je skutecznie pokonać?  (30-09-2015)

Wydawałoby się, że problem wyprysków na twarzy dotyczy jedynie dojrzewających nastolatków lub kobiet, które mają do czynienia z pewnymi zaburzeniami w pracy gospodarki hormonalnej. Tymczasem okazuje się, że trądzik to równie często utrapienie mężczyzn w różnym wieku. Odpowiedzialne za to są przede wszystkim podrażnienia po goleniu, które najczęściej przybierają postać niewielkich, czerwonych krostek. Podpowiadamy jak pielęgnować męską skórę twarzy przy usuwaniu zarostu, by uniknąć nieestetycznego problemu wyprysków po goleniu.

   
Zawartość kosmetyczki prawdziwej bizneswoman  (30-09-2015)

Ciągle jesteś w rozjazdach. Nie masz zbyt wiele czas na dokładny makijaż, a przecież na każdym spotkaniu z klientem musisz wyglądać perfekcyjnie. Przy pomocy zatem jakich kosmetyków osiągniesz zamierzony efekt? Jak w ciągu kilkunastu minut sprawić, ze Twoja skóra znów będzie piękna, wypoczęta i lśniąca? W najnowszym materiale podpowiadamy, co powinno znaleźć się w kosmetyczce każdej bizneswoman, której zależy na tym, by zawsze wyglądać jak milion dolarów.

   
Problemy skórne po lecie? Skonsultuj się z dermatologiem  (24-09-2015)

Żegnamy wakacje, urlopy, a wraz z nimi ciepłe plaże, słońce i wiatr. Pozostaje nam piękna opalenizna i kilka problemów ze skórą. Jak sobie z nimi poradzić?

   
Jak poradzić sobie z nadmierną potliwością pach?  (20-09-2015)

Nadpotliwość sprawia dość krępujący problem. Nieprzyjemny zapach pach wynika z nadaktywności gruczołów łojowych, a jego zwalczenie wymaga zastosowania specjalnych środków. Aby pokonać nadmierne pocenie się, nie wystarczy zwykły dezodorant. Osoby borykające się z tego typu zaburzeniami powinny sięgnąć po antyperspiranty i … nieco zmienić swój dotychczasowy styl życia. Dowiedz się, jak poradzić sobie z nadmierną potliwością pach!

   
Chorujesz na serce? W upalne dni miej serce pod kontrolą.  (08-09-2015)

W upalne dni wszyscy szukamy ochłody. Jedni wybierają wodę, inni zacienione miejsca, a jeszcze inni wolą pozostać w domu i przeczekać najtrudniejszy czas. Nawet dla zdrowych ludzi, wysoka temperatura powietrza, zwłaszcza utrzymująca się przez kilka dni stanowi nie lada wysiłek. Znacznie bardziej jednak skutki upałów odczuwalne są dla ludzi starszych oraz chorujących na serce, dlatego gdy zbliżają się dwa najgorętsze miesiące w roku: lipiec i sierpień, warto pomyśleć o swoim zdrowiu z wyprzedzeniem.

   
Leczenie zapalenia jelita drażliwego  (18-08-2015)

Medycyna nie uznaje terminu, jakim jest całkowite wyleczenie zespołu jelita drażliwego (IBS). W tym przypadku mówi się jedynie o łagodzeniu najbardziej uprzykrzających życie dolegliwości. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, iż bardzo trudno jest doszukać się jednoznacznej przyczyny występowania tego schorzenia.

   
Profilaktyka raka – o czym powinni pamiętać mężczyźni, o czym kobiety?  (24-04-2015)
 
  Encyklopedia
 Szukaj w encyklopedii
emedica.pl


  Nasza ankieta
Jak oceniasz jakość działania służby zdrowia dzisiaj?
lepiej niż 5 lat temu
nic się nie zmieniło
gorzej niż 5 lat temu
nie mam zdania


wyniki
  Ważne telefony
 • Pogotowie ratunkowe:
  999
 • Policja:
  997
 • Straż pożarna:
  998
 • Pomoc:
  112

  Inne serwisy

  Nota prawna

Patroni medialni:
KRONIKA BIELSAT WIZJA.NET Beskidzka Izba Lekarska

Oferta : zdrowe bielsko, lekarze bielsko - biała, choroby, leczenie, medycyna bielsko, lekarz bielsko, szpitale bielsko-biała, leki, klinika bielsko-biała, kliniki, zdrowie, uroda

Kontakt MediaBielsko wykonanie Wizja.net